Hakutyökalut
Hae hakusanalla

Lausunnonantaja

Lausunnot annetaan lausunnonantajan verkkopalvelussa. Lausunto tulee antaa keskusrahastolle osoitetusta hakemuksesta 8.11.2010 mennessä ja maakuntarahastolle osoitetusta hakemuksesta 17.2.2011 mennessä.

Lausunnon antaminen edellyttää henkilökohtaisten verkkopankkitunnusten käyttöä tai rekisteröitymistä palvelun käyttäjäksi. Verkkopankkitunnukset tai omat tilitiedot eivät missään yhteydessä välity pankin järjestelmästä eteenpäin Kulttuurirahastolle. Yhteisön verkkopankkitunnuksilla lausuntoa ei voi antaa.

Apurahanhakijalla on hakemukselleen tunnus, jota lausunnonantajan on hyvä käyttää. Näin lausunto ohjautuu oikeaan hakemukseen automaattisesti.

Sähköpostilla lähetettyjä lausuntoja ei hyväksytä. Lausunnot käsitellään luottamuksellisesti eikä niitä palauteta.

Keskusrahaston yhteystiedot
Maakuntarahastojen yhteystiedot

 




Sivun alkuun